6 tipů na zajímavé aplikace pro Instagram

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.
Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.

  Miliarda aktivních uživatelů měsíčně, denně více než 100 milionů příspěvků a 500 milionů stories, které během stejné doby obdrží od věrných fanoušků přibližně 4,2 miliardy lajků. Řeč je o Instagramu, který se už léta drží v první desítce nejoblíbenějších sociálních sítí napříč celým světem.

  Ruku v ruce s rostoucí popularitou Instagramu vzniklo také velké množství aplikací pro správu, byznys, úpravu fotografií či vyhodnocování statistik a dosahů. Vsadíme se, že většinu z těch nejznámějších pravidelně využíváte v rámci své marketingové strategie

  My jsme se rozhodli jít trochu jinou cestou. V dnešním článku vám proto představíme aplikace, o nichž jste možná zatím neslyšeli, ale věříme, že o to zajímavější a přínosnější pro vás budou. Zjistěte, jak efektivně budovat brand, vylepšovat klientské profily a získávat relevantní informace pro úspěšný influencer marketing na Instagramu. 

  1) ContactInBio

  Šikovná aplikace, která hravě vyřeší problém s nedostatkem odkazů, které můžete vkládat na svůj instagramový profil. Potřebujete potenciální zákazníky navést na svůj web, představit nový článek na blogu a zároveň nabídnout akční produkty na svém e-shopu? Vyřešte to pomocí ContactInBio. Aplikace vám umožní vytvořit personalizovanou microsite, na kterou vložíte všechny potřebné zdroje. Odkaz na microsite si pak už jenom snadno vložíte na svůj profil a prostřednictvím popisku na něj navedete potenciální zákazníky.

  Na podobném principu funguje také vychytávka Linkin.bio od oblíbené plánovací aplikace Later. Ke každému naplánovanému příspěvku přes aplikaci Later stačí pouze připojit URL, která se automaticky vloží do vytvořené microsite. Odkaz na microsite si obdobně jako u ContactInBio vložíte na svůj profil a pomocí popisku v příspěvcích zde navedete svoje sledující. Díky tomu můžete své fanoušky na Instagramu snadno dovést k nákupu produktů nebo přečtení nejzajímavějších článků na vašem blogu jako například u našeho klienta estetické a dermatologické kliniky Dermaestet.

  2) Lingojam

  Chcete zaujmou na první dobrou? Pak kromě propracované grafiky vsaďte také na neobvyklé písmo. Kurzívu, ztučnění a líbivý font do svého příspěvku či profilu dostanete prostřednictvím tohoto jednoduchého generátoru písma. Jak vidíte na našem příkladu – vlevo napíšete text, vpravo pak vybíráte z desítek možností. Pomocí Lingojam si snadno vytvoříte svůj „signature look“. Velkým benefitem je také to, že nemusíte nic stahovat a plně si vystačíte s desktopovou verzí.

  3)  PiliApp

  PiliApp je soubor užitečných nástrojů nejen pro sociální sítě. My jednoznačně doporučujeme skvělý online editor, který umožňuje převod řádků a mezer. K čemu tuto vychytávku využijete? Pomůže vám zkrotit texty v příspěvcích (tvorba nových řádků, mezery mezi znaky a emotikony) a dát jim konečně strukturu a řád. Text jednoduše napíšete do textového pole v požadovaném tvaru, jedním kliknutím převedete, zkopírujete a vložíte do vašeho příspěvku. 

  4) HypeAuditor

  Influencer marketing je nejdynamičtěji se rozvíjející odvětví marketingu. Jak ale v obrovském množství influencerů vybrat toho pravého? Takového, který má adekvátní fanouškovskou základnu a skutečný dosah? Častým problémem bývají tzv. mrtvé duše, případně fanoušci z jiných zemí, kteří s daným followerem nijak neinteragují, a tudíž nejsou relevantní ani pro jakékoliv marketingové záměry. Všechny tyto problémy snadno vyřešíte s HypeAuditorem.

  Díky aplikaci získáte podrobné metriky pro analýzu influencerů a můžete podrobně vyhodnocovat úspěšnost svých reklamních kampaní. Přečtěte si také další články o tom, jak v Suzzie.cz postupujeme při spolupráci s influencery a jak vyhodnocujeme naše kampaně s influencery.

  5) Everliker

  Získávání nových followerů je se zvětšujícím se objemem sdíleného obsahu stále obtížnější. Je proto nasnadě využít všech dostupných možností. Jednu z nich představuje právě aplikace Everliker, která vám pomůže zcela zdarma zvyšovat počet followerů organickým způsobem. Jedná se o rozšíření do prohlížeče Chrome, který za vás automaticky „olajkuje“ příspěvky z vašeho seznamu vytipovaných hashtagů. 

  Jak to funguje v praxi? 

  1. Aplikace rozdá „To se mi líbí“ postům, které obsahují vámi vybrané hashtagy.

  2. Autor příspěvku uvidí, že jste na jeho příspěvek zareagovali.

  3. Na základě toho se zvýší pravděpodobnost, že se daný autor podívá na váš profil a stane tak vaším followerem.

  6) IQhashtags

  Ladíte příspěvek k dokonalosti, avšak kvůli nevhodně zvolenému hashtagu nakonec získá mizivý dosah? Poměrně častá situace, která dokáže vytočit do běla nejednoho social media manažera. Těmto situacím můžete předejít díky IQhashtags. Aplikace vám umožní najít a ukládat nejvhodnější a tematicky relevantní hashtagy. Zohlední také vhodnost hashtagů na základě velikosti vašeho publika. Díky neustále aktualizované databázi máte zase jistotu, že už nikdy nepoužijete žádný nepovolený hashtag, který by vaše příspěvky skryl před zraky potenciálních followerů.

  Pevně věříme, že jste díky našemu článku objevili nové možnosti pro ještě úspěšnější marketing na Instagramu. 

  Zuzana Ševčíková
  Markeťačka tělem i duší. Marketingové strategie, placené reklamy ani e-mailová automatizace mi nejsou cizí. V marketingu jsem jako ryba ve vodě, i proto jsem založila agenturu Suzzie, kde spolu s týmem pracuji na splnění marketingových snů našich klientů.

  Pojďme se sejít

  Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.

   Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
   +420 771 177 011
   info@suzzie.cz
   Všechny kontakty
   Impact Hub,
   Drtinova 557/10,
   150 00 Praha 5
   Impact Hub,
   Cyrilská 7,
   602 00 Brno
   Zobrazit na mapě
   © 2024 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
   Suzzie.cz logo
   Pro váš úspěch v digitálním světě.

   Líbí se vám článek?

   Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.