Suzzie.cz logo

Grafikem na pár kliknutí III. díl — Canva vychytávky, které musíte znát

Obsah článku

Canva — nástroj, který oslavují grafici začátečníci i profesionální designéři. V prvním díle naší série o amatérské grafice jsme vám představili Canvu jako takovou, v druhém jsme společně prošli jednotlivé možnosti, které Canva skýtá. 

V závěrečném dílu si ukážeme několik skvělých vychytávek, které vaši práci v tomto oblíbené grafickém editoru posunou o několik levelů výše

Zkratky v Canvě, které vám ušetří moře času

Zdlouhavé kopírování textů? Ale kdeže! V Canvě skvěle využijete klávesové zkratky. Pokud jste si již dříve vyzkoušeli práci ve Photoshopu, pak všechny nabyté poznatky ohledně klávesových zkratek skvěle uplatníte také v Canvě. Jaké jsou ty nejpoužívanější, které vám zaručeně ušetří spoustu času a nervů?

 • T – vytvoří textové pole,
 • CTRL + ] nebo CTRL + [ – upraví pozici – přiblíží nebo oddálí prvek,
 • TAB nebo CTRL + klik levým tlačítkem – přeskočí na další prvek v návrhu,
 • → nebo ← – přesune označený prvek o 1 pixel do strany,
 • SHIFT + → nebo SHIFT + ← – posune označený prvek o 10 pixelů do vybrané strany,
 • ALT + zvětšení objektu levým tlačítkem – prvek se zvětší ze středu,
 • ALT + přesun objektu levým tlačítkem  – vytvoří kopii objektu.

Nedovedete si bez těchto zlepšováků představit „život“ v Canvě? Pak se vám zaručeně budou hodit další klávesové zkratky, které najdete v této přehledné infografice

Chytré vyhledávání pro ještě snadnější práci

Jaká je největší přednost Canvy? Rozhodně to, že obsahuje nepřeberné množství prvků, které můžete pro svůj grafický návrh využít. Tato přednost je však zároveň také nedostatek v případě, že se snažíte najít konkrétní obrázek či prvek. K tomu, abyste se dopátrali kýženého výsledku, vám pomohou tyto znaky. 

 • NOT – vyhledá prvky, které splňují první zadanou podmínku, ale nesplňují druhou (např. flower NOT rose),
 • Kombinací „Shift“ + „Alt“ + „B“ přidáte okraj na všechny objekty,
 • + – vyhledá prvky, které splňují obě zadané podmínky (např. fruit + lemon)
 • +cutout:true – vyhledá pouze prvky s transparentním pozadím (např. children +cutout:true),
 • OR – vyhledá prvky, které splňují alespoň jednu podmínku (např. chair OR table),
 • a na závěr to nejlepší — spojení „brand:BAAMOuJH0Ec nebo brand:BAAAAP7rQ8M“  vyhledá pouze grafiku, která je zdarma (např.  brand:BAAMOuJH0Ec). Bohužel však nefunguje na 100 % spolehlivě, avšak největší části placených prvků vás spolehlivě zbaví. 

Vylaďte své dílo k dokonalosti 

Canva nabízí také několik skvělých doplňkový nástrojů, prostřednictvím nichž získá vaše grafika takřka punc dokonalosti. Jedním z nich je Color Palette, prostřednictvím které snadno sladíte barvy písma a všech použitých prvků s podkladovou fotografií. Nástroj sám vyhodnotí veškeré odstíny a obratem vám ukáže jejich číselný kód.

Díky Color Palette Generatoru lépe sladíte barvy na vaší grafice
Díky Color Palette Generatoru lépe sladíte barvy na vaší grafice.

Dalším skvělým nástrojem je také Font Combinations, díky němuž bez problémů sladíte všechny fonty ve vašem dokumentu. Stačí jenom nahrát font, který aktuálně používáte a nástroj sám navrhne nejvhodnější, který se k němu hodí. 

Díky nástroji Font Combinations můžete sladit vaše fonty.
Díky nástroji Font Combinations můžete sladit vaše fonty.

Pokud to myslíte se svými grafickými skills opravdu seriózně, měli byste tyto skvělé nástroje rozhodně prozkoumat blíže. 

Sdílejte svoji práci s celým týmem 

Jak získat nové podněty od kolegů či nadřízeného? Přidejte je do svého týmu! Ten si v Canvě snadno vytvoříte na pár kliků. Výhoda online editoru spočívá především v tom, že všechny vytvořené návrhy může celý váš tým upravovat v reálném čase

Co říct na závěr? 

Canva je vynikající nástroj, který nabízí nespočet funkcí a možností, jak s minimem zkušeností tvořit opravdu povedené grafiky pro různé účely použití v online i offline prostředí. Profesionální grafika je však řemeslo jako každé jiné. Vyžaduje mnoho zkušeností, stovky hodin učení, zkoušení a neustále sledování nových trendů. Ale především nadšení, kreativitu a zápal.

A přesně s těmito esenciálními prvky přistupujeme k tvorbě grafiky u nás v Suzzie. Pokud se pouštíte do nového projektu a chtěli byste vytvořit například kvalitní obsah pro sociální sítě, jsme vám s celým naším týmem k dispozici

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Cyrilská 7,
603 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2021 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.
Náš web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.
Rozumím

Líbí se vám článek?