Jak jsme zaplnili ordinaci dentální hygieny za pár týdnů?

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.
Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.

  Reklamy na Googlu a Seznamu nejsou určené pouze e-shopům nebo webům nabízejícím online služby. Toto věděla i naše klientka, která se na nás obrátila s prosbou, abychom jí právě díky PPC reklamě na Googlu a Seznamu pomohli rozjet její nově otevřenou ordinaci zubní hygieny v Brně.

  Cíl byl jasný: naplnit kalendář novými rezervacemi a vytvořit pevné portfolio stálých klientů

  Nejprve jsme začali s přípravou k tvorbě reklamy – s analýzou klíčových slov. K tomuto účelu jsme použili nástroje od Googlu a Seznamu. V nich jsme zadali seznam klíčových slov a hned jsme zjistili, jak často se dané výrazy hledají, kolik se přibližně platí za jeden proklik a mnoho dalších potřebných informací. V tomto případě jsme zjišťovali hledanost slov spojených s dentální hygienou. Do analýzy jsme připojili také uživateli v tomto kontextu často vyhledávané slovní spojení „zubní hygiena“, které je z pohledu PPC odlišným výrazem než dentální hygiena.

  Výsledkem analýzy klíčových slov bylo zjištění, že hledanost zadaných klíčových slov je v Brně a okolí vysoká. To znamená, že o služby dentální hygieny je zde velký zájem, ale také, že v tomto odvětví zde působí značná konkurence.

  Správné nastavení reklam jako klíč k úspěchu

  Jako první jsme klientce založili potřebné účty k tvorbě, správě a vyhodnocování reklamy na Googlu (Google Ads, Google Analytics a Moje firma) a Seznamu (Klientskou zónu, Sklik, profil na Firma.cz). Poté jsme se již mohli vrhnout na nastavení reklamních kampaní v Google Ads a Skliku.

  Konkurenční výhody

  Zaměřili jsme se na kvalitní poutavé texty, které splňovaly všechna pravidla pro bezchybně běžící reklamu ve vyhledávačích. Texty jsme doplnili o výraznou výzvu k akci a silné konkurenční výhody, jakými jsou možnost rychlé online rezervace, moderní přístup a stylové ordinace nebo dárek ke každé prodělané proceduře. 

  Rozpočet na reklamu

  Rozpočet na reklamy jsme si určili dle průměrné hledanosti použitých slov a cen za proklik z výsledků analýzy klíčových slov. Abychom reklamy co nejvíce zatraktivnili, využili jsme všechna rozšířená cílení, která Google a Seznam nabízí. To vedlo jak ke zvýšení relevance reklam, tak k jejich větším zobrazením na stránce.

  Zobrazení reklam v požadované lokalitě

  Dalším zdrojem úspěchu se stalo geografické vymezení reklam pouze na Brno a jeho nejbližší okolí. Reklama by jistě nepřinesla tak skvělé výsledky, kdyby se zobrazovala i lidem z Prahy, Plzně nebo Ostravy. Tito uživatelé by nejspíše dentální hygienu v Brně příliš neocenili, a i kdyby se přes reklamu náhodou proklikli na cílovou stránku ordinace, s velkou pravděpodobností by si stejně nezarezervovali žádný termín.

  Na to, jak vypadala jedna z našich PPC reklam, se můžete podívat níže.

  Co přinesly první výsledky?

  Reklama se rozběhla skvěle, díky tomu jsme již za první týden získávali 10 až 15 rezervací denně. Po získání prvních dat přišel čas kampaň optimalizovat a dosáhnout tak ještě lepších výsledků.

  Optimalizací za ještě lepšími výsledky

  V účtech jsme při kontrole objevili mnoho nerelevantních vyhledávacích dotazů (například dotazy směřující na dentální hygienu ve vzdálených městech ČR). Po optimalizaci kampaní jsme v následujících týdnech získávali ve všedních dnech v průměru 30 rezervací denně. A tento trend jsme se rozhodně rozhodli udržet!

  Časem se začaly opět hromadit nerelevantní výrazy, ty jsme ale včas podchytili a vyřadili. Tím jsme si průběžně zachovávali cenu za proklik a zvyšovali si kvalitu relevantnosti. Kromě toho si nás ale všimla i konkurence, která se nás rozhodla dohnat. Snažila se proto zvýšit cenu za proklik, aby se zobrazovala výše než naše klientka. Ale díky kvalitě našich textů a vysoké relevanci, množstvím rozšíření a upravováním rozpočtu neměla konkurence i přes vyšší cenu za proklik žádnou šanci. A tak se nám podařilo držet si lepší pozici i přes nižší nabídku CPC.

  A jak to celé dopadlo? Dokázali jsme splnit cíl? 

  Během tří měsíců se nám podařilo získat téměř 350 rezervací, díky kterým se naší klientce naplnil kalendář na celé měsíce dopředu. Dokonce jsme se s klientkou domluvili, že kvůli velkému počtu rezervací a přibývající čekací lhůtě na prohlídku se musí dočasně kampaně pozastavit. 

  Závěrem

  Vytyčený cíl se tedy splnil na maximum. Klientka byla z výsledku velmi spokojená a my nadšeni, že jsme jí pomohli takto rychle rozjet svoje podnikání.

  Jak to máte vy? Potřebujete i vy nakopnout váš business? Ozvěte se nám.

  Michal Pintér
  Jsem Michal, PPC specialista, pro přátelé tzv. Míša „pépécéčkař”. Díky mně budou vaše reklamy doladěné do posledního detailu tak, že si už nikdy nebudete muset googlit význam zkratky PPC.

  Pojďme se sejít

  Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.

   Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
   +420 771 177 011
   info@suzzie.cz
   Všechny kontakty
   Impact Hub,
   Drtinova 557/10,
   150 00 Praha 5
   Impact Hub,
   Cyrilská 7,
   602 00 Brno
   Zobrazit na mapě
   © 2024 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
   Suzzie.cz logo
   Pro váš úspěch v digitálním světě.

   Líbí se vám článek?

   Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.