Suzzie.cz logo

Marketingové novinky – duben 2021

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Máme tady duben a s ním další marketingové novinky z online prostředí. V dnešním díle se zaměříme na zbrusu nové funkcionality Facebooku a Instagramu a nakoukneme také pod pokličku novým projektům v rámci naší Suzzie. Díky marketingovému kalendáři, který jsme pro vás připravili, pak budete minimálně do konce července zaručeně v obraze. No, máte se vskutku na co těšit! 

Novinky z prostředí sociálních sítí

Víte, že už brzy budete moci vypnout komentáře ve skupinách Facebooku nebo si na Instagramu dopředu vytvořit koncept příběhu? Zjistěte, co by vám na poli sociálních sítí rozhodně nemělo uniknout.

Vypínání komentářů

Konec haterům a všem nepřejícím! 🙂 V nastavení byste aktuálně měli mít možnost si vybrat, kdo z publika může komentovat vaše příspěvky. Pro všechny správce firemních skupin či influencery to znamená snadnější moderování diskuzí. 

V nastavení byste aktuálně měli mít možnost si vybrat, kdo z publika může komentovat vaše příspěvky.
Vyberte, kdo může komentovat vaše příspěvky

Green screen

Jak už to tak bývá zvykem, Facebook často „opisuje“ z Instagramu (a často je tomu i naopak). Pokud však jde o užitečné funkce, jako je například vychytávka v podobě zelené obrazovky, nezbývá než tento počin kvitovat. Už brzy tak tuto funkci najdete v kreativním nástroji Facebooku. A proč byste ji měli chtít vlastně používat?

Díky této funkci můžete přidat vlastní fotku nebo video na pozadí příběhu. Pro tvůrce obsahu, kteří prezentují svůj obsah prostřednictvím příběhů, je to tak velmi šikovná vychytávka.

Facebook chystá novinku v podobě greenscreenu. Autor: Digital Information World

Koncepty příběhů 

Připravit si koncept Stories dopředu a zveřejnit jej v čase, který vám vyhovuje? Tak přesně tohle už brzy nebude pouhým snem všech správců byznysových profilů. Kýžená novinka, o níž se doteď pouze spekulovalo, bude již brzy dostupná pro všechny.

Podle oficiálních zpráv bude možné koncepty Stories zobrazit tak, jak je uvidí fanoušci, a zároveň je kreativně upravovat. My už se každopádně nemůžeme dočkat.

Štítky k přesdíleným příběhům 

A u Stories ještě chvilku zůstaneme. Je dobře známo, že Instagram nepodporuje sdílení postů z feedu do Stories. Tento počin zpravidla penalizuje sníženým dosahem a nedávno dokonce oznámil, že tuto funkci přestane zcela podporovat. Nakonec však pravděpodobně toto tvrzení přehodnotil a rozhodl se vyřešit tento problém jiným způsobem – a sice pomocí speciálních štítků. Přesdílený obsah tak dostane samolepku, která bude obsahovat odkaz na originální zdroj. 

Co je nového v Suzzie?

A ani u nás v Suzzie v dubnu rozhodně nezůstáváme pozadu! Rozhodli jsme totiž ještě více „obout“ do tvorby kvalitního obsahu a předávání hodnotných informací. 

Představujeme vám Suzzie talk

Podcasty hýbou světem. A tak není divu, že i nás audiovizuální obsah velmi nadchnul. Postupně jsme proto začali spřádat plány na vlastní marketingový podcast. Kromě našeho blogu, kde sdílíme zajímavé informace z online prostředí, si nás můžete poslechnout například při cvičení či během cesty do práce. 

První díl našeho podcastu si můžete pustit na všech podcastových platformách či na našem Youtube.

Podívejte se na náš webinář 

Čas od času můžete někoho z naší agentury potkat (aktuálně samozřejmě spíše virtuálně) také na odborných školeních či seminářích. Nedávno si naše Zuzka ve spolupráci se Shoptet například „střihla“ školení „Jak zvýšit tržby o desítky procent pomocí automatického e-mailingu“. Celý seminář, který je nabitý praktickými informacemi, si můžete zdarma prohlédnout prostřednictvím záznamu.

Na jaké marketingové akce nezapomenout? 

Věděli jste, že na 27. 4. 2021 připadá světový den grafiky nebo že 1. 7. 2021 je oficiální oslavou všech vtipů a vtipálků? Díky našemu marketingovému kalendáři můžete skvěle využít zajímavé dny v roce jako doplňkový obsah v publikačním plánu pro vaše sociální sítě nebo mít zkrátka přehled o nejdůležitějších dnech následujících měsíců. Na konci článku jej naleznete ke stažení.

Pevně doufáme, že jsme vám i tentokrát rozšířili marketingové obzory a načerpali jste spoustu tipů, které můžete využít v praxi. 

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Cyrilská 7,
603 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2021 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.
Náš web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.
Rozumím

Líbí se vám článek?