Z ShopCamp 2022: 7 zásad, jak zvýšit počet objednávek pomocí copywritingu podle Michala Husáka

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.
Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.

  Důležitost kvalitního copywritingu pro webové stránky a reklamy stále roste. Pokud se chcete odlišit od konkurence a vrýt lidem do paměti, nezbývá vám nic jiného, než si vymazlit své webové stránky kvalitním textem. Téma copywritingu nesmělo chybět ani na konferenci ShopCamp 2022, kde Michal Husák prozradil sedm zásad, pomocí kterých můžete zvýšit počet objednávek.

  Kouzlení se slovy. Tak by se dala popsat práce kvalitního copywritera, souhlasíte? Fakt, že texty prodávají, není žádná novinka. Kvalitně napsaná reklama, poutavý slogan nebo originální, a přitom snadno zapamatovatelný název dokážou skutečné prodejní zázraky. V dnešním článku vám odhalíme sedm triků, pomocí kterých může váš e-shop zazářit. Jaké to jsou?

  Buďte přesvědčiví

  Hlavním gró celého copywritingu je umění lidi přesvědčit. Abychom toho dosáhli, musíme nejen mluvit jazykem cílové skupiny, ale zejména musíme naši cílovou skupinu dobře znát. Musíme znát její potřeby, touhy, ale také trendy, o které se zajímá. Vybírat slova, která jsou běžná pro její každodenní konverzaci. Pokud bychom zvolili univerzální marketingovou řeč, nejen, že nám možná nebude rozumět, ale v žádném případě se nám ji nepodaří přesvědčit.

  Lidé už od dětství milují příběhy, proto se nebojte v textech vyprávět příběh a buďte se svou značkou jeho hlavním hrdinou. Ptáte se, jak? Představte si vašeho potenciálního zákazníka jako postavu, která je v nesnázích. Právě vy mu můžete svým produktem nebo službou pomoci najít řešení.

  USP

  Vaše texty by měly obsahovat Unique Selling Proposition, ve zkratce USP, neboli jedinečný prodejní návrh. Odlišit se od ostatních a umět nabídnout svůj unikátní produkt nebo službu je stále složitější. Bez kvalitního USP však ztrácí váš prodejní text na síle. Základem je si přesně definovat váš unikátní prodejní argument, který nebude klišé, ale bude prodávat.

  Jednoduše a stručně

  Získat zákazníkovu pozornost je s neustále se zrychlujícím světem internetu čím dál tím obtížnější. Pokud se vám podaří pozornost zákazníka získat, neztraťte ji hned kvůli příliš složitému a dlouhému textu. Pište k věci, bez omáčky okolo a jednoduše – doporučuje se psát pro čtenáře na úrovni střední školy.

  CTA

  Pokud píšete prodejní texty, v žádném případě nesmíte v textu zapomenout na chytlavé a vyzývavé CTA, tedy Call-to-Action neboli výzvu k akci. Snažte se vždy zahrnout do textu zprávu, která vaše čtenáře donutí udělat přesně to, co od nich chcete. Může to být vyplnění formuláře, zanechání e-mailu nebo stažení vašeho nového e-booku. Díky kvalitnímu CTA ze svých návštěvníků můžete udělat své zákazníky.

  Pozitivní jazyk a emoce

  Nepřikazujte, ale ani nezakazujte. Nekřičte na vaše zákazníky velkými písmeny, netradičními fonty nebo velkým množstvím vykřičníků. Naopak pište texty vlídným jazykem, které v zákazníkovi vzbudí pouze pozitivní emoce a bude se chtít na vaše webové stránky vrátit.

  Získejte důvěru, vyvracejte námitky

  Zákazník je během nákupu a objednávky plný obav a otázek. Dorazí objednané zboží včas? Je propagovaný produkt dostatečně dobrý a kvalitní tak, jak reklama slibuje? Skutečně ten produkt potřebuji? Ve všech pochybnostech a otázkách se snažte jít zákazníkovi naproti a vyvraťte jeho obavy. Například, pokud si zákazník není jistý, že se mu vyplatí koupit si váš produkt, ukažte mu recenze spokojených zákazníků nebo mu nabídněte vzorkové balení. Tyto drobné prozákaznické kroky vám pomáhají navíc budovat pozitivní customer experience, která je pro každého prodejce nesmírně důležitá.

  Ptejte se

  Nemusíte dávat vašim zákazníkům žádné záludné otázky. Naopak, klaďte otázky, na které budou schopni odpovědět hned a na jejich základě i dál reagovat. Tímto nenásilným způsobem budete schopni s vašimi zákazníky zahájit dialog a získáte prostor k oboustranné komunikaci a interakci. A po tom každý obchodník touží, no ne?

  Doufáme, že vám našich sedm rad pomůže dosáhnout kvalitního copywritingu, který přivede na vaše stránky nejen více zákazníků, ale pomocí něj získáte to nejdůležitější. Jejich zájem a pozornost.

  Veronika Brázdová
  Jsem Verča, specialistka přes reklamu na Facebooku, Instagramu a na dalších sociálních sítích. Díky mně budou vaše reklamy doladěné do posledního detailu.

  Pojďme se sejít

  Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.

   Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
   +420 771 177 011
   info@suzzie.cz
   Všechny kontakty
   Impact Hub,
   Drtinova 557/10,
   150 00 Praha 5
   Impact Hub,
   Cyrilská 7,
   602 00 Brno
   Zobrazit na mapě
   © 2024 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
   Suzzie.cz logo
   Pro váš úspěch v digitálním světě.

   Líbí se vám článek?

   Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.