IP adresa 

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Co je to IP adresa?

IP adresa je číslo, které identifikuje síťové zařízení (například počítač) v síti internet. Každá IP adresa je jedinečná a označuje vždy jen jedno síťové rozhraní. Momentálně existují dva protokoly IP adres: IPv4 a IPv6.

IP adresa v praxi

  • Dělí se na tři hlavní části: číslo sítě, číslo podsítě a číslo síťového rozhraní. V podstatě se jedná o takovou poštovní adresu pro počítače.
  • Je strukturovaná tak, aby bylo možné lokalizovat IP adresu kdekoliv na světě.
  • IP adresy můžeme dělit na veřejné a neveřejné. Neveřejná je na internetu prakticky neviditelná, k takové síti ale není možné připojit se odkudkoliv. Veřejná IP je zpřístupněna všem a umožňuje sdílet multimediální obsah, zároveň ale přináší nebezpečí v podobě ztráty anonymity.

TIP od Suzzie:

Chtěli byste zjistit jednoduše svoji veřejnou IP adresu? K tomu můžete využít například stránku http://ip.iol.cz nebo stačí do Google vyhledávače napsat dotaz: „What is my IP“.
Jak zjistit IP adresu pomocí vyhledávače Google
Zuzana Ševčíková
Markeťačka tělem i duší. Marketingové strategie, placené reklamy ani e-mailová automatizace mi nejsou cizí. V marketingu jsem jako ryba ve vodě, i proto jsem založila agenturu Suzzie, kde spolu s týmem pracuji na splnění marketingových snů našich klientů.

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Drtinova 557/10,
150 00 Praha 5
Impact Hub,
Cyrilská 7,
602 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2022 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.