Logo

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Logo je jednou ze zásadních součástí identity vaší značky. Jedná se o grafické ztvárnění názvu vaší společnosti, často obsahuje symbol, který se pojí s vaším zaměřením. Dobré logo je snadno zapamatovatelné a originální, díky čemuž si jej člověk na první pohled se značkou spojí. Loga se nejčastěji dělí na obrazová (založená na vizuálním prvku), typografická (textová) a kombinovaná (kombinace obrázku i textu).

Loga se nejčastěji dělí na obrazová, typografická a kombinovaná

Logo v praxi

Při tvorbě loga je důležité myslet na několik kritérií, některá z nich jsou:

  • Nezaměnitelnost –⁠ Nemělo by se stát, že by se vaše značka dala zaměnit s jinou, originalitu loga ostatně definuje i zákon o ochranných známkách.
  • Rozpoznatelnost –⁠ Logo musí být snadno rozeznatelné, ideální je spíše jednoduchost.
  • Zapamatovatelnost –⁠ K zapamatování značky pomáhá výraznost a jednoduchost. Logo by nemělo zapadnout mezi dalšími, zároveň ale nesmí být příliš složité.
  • Čitelnost –⁠ Není nic horšího než logo s textem, který nejde přečíst, protože text splývá, je moc malý nebo dokonce používá nečitelný font. Takovou značku si pozorovatel hůře zapamatuje.

Co je cílem loga?

Logo by mělo v první řadě zaujmout a být dobře zapamatovatelné. Díky tomu vás zákazníci poznají na první pohled. K logu byste také od jeho tvůrce měli obdržet logomanuál, díky kterému dokážete vy nebo váš grafik logo a celý vizuální styl dále implementovat a tím sjednotit vizuální stránku vaší komunikace.

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Drtinova 557/10,
150 00 Praha 5
Impact Hub,
Cyrilská 7,
602 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2022 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.