Obsahový marketing 

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Obsahový marketing je součástí pull marketingu a zaměřuje se na tvorbu, publikování a následnou distribuci obsahu, který je zajímavý, hodnotný a relevantní pro vybrané publikum. Obsah by měl přinášet přínosné informace a často je možné na něj zareagovat (komentáři, sdílením, lajky). Nejčastěji se jedná o články na blogu firem nebo obsah na sociálních sítích.

Obsahový marketing v praxi

Příklady obsahového marketingu:

  • Sociální sítě –⁠ Pomocí příspěvků můžete komunikovat se svými fanoušky
  • Blog –⁠ Podělte se o své zkušenosti a know-how
  • E-book –⁠ Nabídněte své znalosti pomocí e-knihy
  • Infografika –⁠ Díky infografice můžete složité téma shrnout jednoduše a vizuálně zajímavě

TIP od Suzzie:

Mezi novější formy obsahového marketingu patří dnes velmi oblíbené podcasty. Jedná se o audiopořady, které se zpravidla zaměřují na nějaké téma. V případě podcastu Suzzie talk se můžete dozvědět o novinkách z marketingu, zatímco pojedete do práce nebo budete cvičit.

Co je cílem obsahového marketingu?

Obsah by měl zejména přilákat pozornost, rozšířit povědomí o značce a posílit její důvěryhodnost nebo díky klíčovým slovům zvýšit návštěvnost webových stránek. Až na druhém místě je cílem generovat potenciální zákazníky.

Zuzana Ševčíková
Markeťačka tělem i duší. Marketingové strategie, placené reklamy ani e-mailová automatizace mi nejsou cizí. V marketingu jsem jako ryba ve vodě, i proto jsem založila agenturu Suzzie, kde spolu s týmem pracuji na splnění marketingových snů našich klientů.

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Drtinova 557/10,
150 00 Praha 5
Impact Hub,
Cyrilská 7,
602 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2022 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.