UTM parametry

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Co jsou to UTM parametry?

UTM parametry (Urchin Tracking Module) pomáhají při vyhodnocování kampaní. Díky nim jste schopní určit, odkud přesně uživatelé přišli na váš web. Využívají se například u kampaní na Facebooku, abyste byli schopni zjistit, který z příspěvků vám na web přivedl nejvíce návštěvníků. Vyhodnocení lze provádět například přes Google Analytics.

TIP od Suzzie:

Pro vytvoření UTM odkazu lze využít různé online generátory. V rámci Google Analytics můžete využít nástroj Campaign URL Builder, který vám po zadání potřebných údajů vygeneruje odkaz.

UTM parametry v praxi

UTM parametry dělíme na několik druhů:

  • Source (utm_source) –⁠ Označuje zdroj, odkud návštěvník přichází (například Facebook, Seznam, …).
  • Medium (utm_medium) –⁠ Ukazuje, z jakého média návštěvník přišel (například social = sociální sítě, referral = z jiného webu apod.).
  • Kampaň (utm_campaign) –⁠ Určuje, v rámci jaké kampaně návštěvníci na web přišli, pokud máte například na Facebooku spuštěných více kampaní zároveň.
  • Obsah (utm_content) –⁠ Odlišuje různé varianty reklamy (například varianta banneru).
  • Klíčové slovo (utm_term) –⁠ V rámci UTM parametru si můžete nastavit hlavní klíčové slovo, používá se zejména u kampaní ve vyhledávání.
Ukázka UTM parametru vytvořeného v Google Campaign URL Builder.
Zuzana Ševčíková
Markeťačka tělem i duší. Marketingové strategie, placené reklamy ani e-mailová automatizace mi nejsou cizí. V marketingu jsem jako ryba ve vodě, i proto jsem založila agenturu Suzzie, kde spolu s týmem pracuji na splnění marketingových snů našich klientů.

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Drtinova 557/10,
150 00 Praha 5
Impact Hub,
Cyrilská 7,
602 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2022 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.