UX – uživatelská zkušenost

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.
Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.

  Co je to UX?

  UX design (User eXperience) se zaměřuje na potřeby a cíle uživatelů a jeho úkolem je zajistit uživatelskou přívětivost (zejména webu, ale třeba i kamenné prodejny). UX designer se tak při práci zaměřuje zejména na to, jak službu co nejvíce zpřístupnit uživateli, a využívá při tom data, grafický design, psychologii i kognitivní vědy.

  Úkolem UX designera je navrhovat služby tak, aby byly uživatelsky přívětivé

  UX design v praxi

  • Co vypadá lépe, funguje lépe –⁠ Estetický web budí v očích uživatelů na první pohled lepší dojem, vnímají jej jako funkčnější a více mu odpustí drobné nedostatky.
  • Příliš mnoho voleb –⁠ Je vědecky prokázané, že příliš mnoho možných voleb (například druhů jednoho typu zboží) může zákazníky uvádět do rozpaků a v závěru se kvůli tomu nemusí rozhodnout pro žádnou z možností.
  • Paretův princip –⁠ Podle Pareta pochází 80 % důsledků z 20 % příčin. Pro ilustraci v kontextu UX je to jako říct, že 80 % vašich uživatelů používá 20 % vašich funkcí.
  • KISS –⁠ Princip „Keep It Simple, Stupid“ (tj. „Nech to jednoduché, hlupáku“) říká, že cílem designu by mělo být usilovat o jednoduchost. Tvorba jednoduchých designů je nejenom levnější, ale také rychlejší, spolehlivější a snadnější na údržbu.

  Co je cílem UX?

  UX designer má za cíl navrhnout službu tak, aby byla pro uživatele zkušenost s ní co nejpříjemnější. Díky tomu uživatel lépe naplní své požadavky a cíle a je větší šance, že u vás například nakoupí nebo se k vám bude vracet.

  Pojďme se sejít

  Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.

   Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
   +420 771 177 011
   info@suzzie.cz
   Všechny kontakty
   Impact Hub,
   Drtinova 557/10,
   150 00 Praha 5
   Impact Hub,
   Cyrilská 7,
   602 00 Brno
   Zobrazit na mapě
   © 2024 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
   Suzzie.cz logo
   Pro váš úspěch v digitálním světě.