UX – uživatelská zkušenost

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Co je to UX?

UX design (User eXperience) se zaměřuje na potřeby a cíle uživatelů a jeho úkolem je zajistit uživatelskou přívětivost (zejména webu, ale třeba i kamenné prodejny). UX designer se tak při práci zaměřuje zejména na to, jak službu co nejvíce zpřístupnit uživateli, a využívá při tom data, grafický design, psychologii i kognitivní vědy.

Úkolem UX designera je navrhovat služby tak, aby byly uživatelsky přívětivé

UX design v praxi

  • Co vypadá lépe, funguje lépe –⁠ Estetický web budí v očích uživatelů na první pohled lepší dojem, vnímají jej jako funkčnější a více mu odpustí drobné nedostatky.
  • Příliš mnoho voleb –⁠ Je vědecky prokázané, že příliš mnoho možných voleb (například druhů jednoho typu zboží) může zákazníky uvádět do rozpaků a v závěru se kvůli tomu nemusí rozhodnout pro žádnou z možností.
  • Paretův princip –⁠ Podle Pareta pochází 80 % důsledků z 20 % příčin. Pro ilustraci v kontextu UX je to jako říct, že 80 % vašich uživatelů používá 20 % vašich funkcí.
  • KISS –⁠ Princip „Keep It Simple, Stupid“ (tj. „Nech to jednoduché, hlupáku“) říká, že cílem designu by mělo být usilovat o jednoduchost. Tvorba jednoduchých designů je nejenom levnější, ale také rychlejší, spolehlivější a snadnější na údržbu.

Co je cílem UX?

UX designer má za cíl navrhnout službu tak, aby byla pro uživatele zkušenost s ní co nejpříjemnější. Díky tomu uživatel lépe naplní své požadavky a cíle a je větší šance, že u vás například nakoupí nebo se k vám bude vracet.

Zuzana Ševčíková
Markeťačka tělem i duší. Marketingové strategie, placené reklamy ani e-mailová automatizace mi nejsou cizí. V marketingu jsem jako ryba ve vodě, i proto jsem založila agenturu Suzzie, kde spolu s týmem pracuji na splnění marketingových snů našich klientů.

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Drtinova 557/10,
150 00 Praha 5
Impact Hub,
Cyrilská 7,
602 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2022 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.