Neuromarketing

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.
Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.

  Co to je neuromarketing?

  Neuromarketing je marketingová disciplína, která využívá neurovědecký výzkum a chování spotřebitelů ke zlepšení efektivity marketingu a v konečném důsledku i ke zvýšení prodeje. Jinými slovy, oblast neuromarketingu si klade za cíl spojit neurovědu a marketing dohromady, a to vše na základě podložených vědeckých dat.

  Ukázka, jak můžeme využít hmatatelného stimulu v neuromarketingu

  Neuromarketing v praxi

  V praxi existuje 5 neuromarketingových stimulů v našem mozku:

  • Sobecký stimul — reagujeme na to, co se týká nás samotných. Spíše než vyzdvihovat výhody našeho produktu bychom tak měli nabízet řešení problémů, které řeší naše cílová skupina.
  • Kontrastní stimul — mozek je citlivý na jasný kontrast. Nejlépe tak fungují reklamy „před a po”, kdy zákazník jasně vidí výrazný rozdíl po použití produktu či absolvování služby.
  • Ukotvení kontrastem — lze využít například u e-shopu, kdy zákazníkovi nabídnete tři doporučené výrobky. Levný, střední cenová hladina a dražší. Pravděpodobně si vybere zlatou střední cestu. Více tuto metodu popisujeme například v tomto článku.
  • Vizuální stimuly — pomocí vizualizace si můžeme zajistit zájem potencionálního zákazníka. Ideální je komunikace pomocí fotek, animací nebo videí.
  • Hmatatelný stimul — používání složitých slov zpomaluje dekódování zprávy. Místo výrazů jako: automatizace procesů nebo flexibilní řešení, použijte raději: více volného času pro vaše koníčky nebo ušetřete své peníze.

  Vytvořte si na základě znalostí o neuromarketingu vlastní neuromarketingovou strategii pro vaši značku. V článku o využití emocí v prodeji jsme pro vás jednu vzorovou strategii připravili.

  Pojďme se sejít

  Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.

   Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
   +420 771 177 011
   info@suzzie.cz
   Všechny kontakty
   Impact Hub,
   Drtinova 557/10,
   150 00 Praha 5
   Impact Hub,
   Cyrilská 7,
   602 00 Brno
   Zobrazit na mapě
   © 2024 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
   Suzzie.cz logo
   Pro váš úspěch v digitálním světě.