SWOT analýza

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.
Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.

  Co je to SWOT analýza?

  SWOT analýza je metoda strategické analýzy a používá se pro zhodnocení vnitřních a vnějších faktorů, které mohou ovlivnit úspěšnost organizace nebo konkrétního podnikatelského záměru.

  SWOT analýza. Zdroj: Wikipedia

  SWOT analýza v praxi

  • S (Strengths) — Silné stránky: patří sem zejména vnitřní faktory, jako jsou schopnosti, znalosti, potenciál nebo dosažené úspěchy. Díky silným stránkám jste schopni posilovat svoji pozici na trhu, je to váš náskok před konkurencí. 
  • W (Weaknesses) — Slabé stránky: mezi interní slabé stránky může patřit slabá reputace, nízká produktivita i vysoké náklady na výroby. Slabé stránky firmy jsou takové, které snižují její hodnotu a působí jako překážky ři cestě za úspěchem.
  • O (Opportunities) — Příležitosti: vnější příležitosti, které mohou znamenat potenciál pro rozvoj podnikání a posílení pozice na trhu. Pokud je dokážete správně identifikovat, můžete dosáhnout vyšší poptávky nebo lepší reputace. Můžete využít například nové díry na trhu nebo postupného demografického vývoje.
  • T (Threats) — Hrozby: vnější faktory, které jsou mimo kontrolu firmy a mohou ohrozit dosažení vašich cílů nebo celou existenci vaší firmy. Díky analýze byste je měli dokázat identifikovat a adekvátně se na ně připravit nebo je eliminovat.

  U hrozeb lze využít Paretova pravidla. Jde o to, abyste u každé hrozby určili, jak jednotlivé hrozby mohou vaši firmu poškodit. Podle tohoto pravidla 80 % finančních ztrát způsobí 20 % potenciálních hrozeb. V souladu s Paretovým pravidlem je tak důležité si hrozby seřadit — od nejvíce po nejméně závažné.

  Pojďme se sejít

  Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.

   Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
   +420 771 177 011
   info@suzzie.cz
   Všechny kontakty
   Impact Hub,
   Drtinova 557/10,
   150 00 Praha 5
   Impact Hub,
   Cyrilská 7,
   602 00 Brno
   Zobrazit na mapě
   © 2024 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
   Suzzie.cz logo
   Pro váš úspěch v digitálním světě.