Twitter

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Co je to Twitter?

Twitter je jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí, celosvětově jej v roce 2019 používalo 330 milionů uživatelů. A v Česku to jej aktivně používá zhruba 380 tisíc lidí.

Podstatou Twitteru je psaní tzv. tweetů (z anglického slova tweet – cvrlikat). Není to ale tak snadné. Každý tweet může mít maximálně 280 znaků. Proto je nutné psát jasně, stručně a výstižně. Mezi časté uživatele patří třeba politici, úřady ale zejména také novináři. Ti zde využívají rychlého přístupu k aktuálním informacím.

Twitter v praxi

V praxi je Twitter šikovný nástroj pro komunikaci s médii:

  • Vyplatí se sledovat různé novináře. Pokud vás začnou sledovat zpět, můžete k nim velmi pohodlně dostat nové a zajímavé informace.
  • Na Twitteru je důležité nejenom tweetovat, ale být také aktivní. Proto je podstatné, abyste se zapojovali do diskuzí, komentovali tweety ostatních uživatelů a pomalu si na této sociální síti budovali „své jméno“.

Pokud chcete sledovat určité okruhy lidí či institucí (markeťáky, novináře, HRisty), můžete si vytvořit i seznamy, do kterých si účty roztřídíte podle jejich zaměření. V aplikaci tweetdeck pak můžete sledovat jednotlivé seznamy a okamžitě zde i vidíte, když v některém seznamu přibude nový tweet.

Ukázka aplikace Tweetdeck
Ukázka aplikace Tweetdeck

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Drtinova 557/10,
150 00 Praha 5
Impact Hub,
Cyrilská 7,
602 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2022 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.