Barter

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Co je to barter?

Barter neboli směnný obchod je způsob výměny služeb nebo zboží bez použití peněz. V marketingu se s pojmem barter setkáváme jako se směnou služeb nebo zboží za reklamní prostor – nejčastěji v oblasti influencer marketingu

Barter v praxi

  • Stále častěji se barter objevuje v influencer marketingu, kde obvykle influenceři získají produkt zdarma výměnou za sdílení informací, a to formou recenze nebo doporučení na svých sociálních sítích či na blogu.
  • Barter může proběhnout i mezi firmami formou poskytnutí reklamního prostoru. Televizní stanice například odvysílá reklamy na noviny, noviny na oplátku otisknou inzerci na televizní stanici.
  • Podobně může fungovat i spolupráce, kdy televizní stanice odvysílá reklamní spoty na vaši techniku a vy ji za to tuto techniku zdarma poskytnete.

Nezapomeňte, že pokud uspořádáte barterovou spolupráci s influencerem, opět se jedná o formu reklamy, proto by měla být taková spolupráce jasně a srozumitelně označená. Na Instagramu lze využít přímo funkci označení „placeného partnerství“. Označení lze provést i formou hashtagu (třeba #spolupráce) nebo se o spolupráci zmínit přímo v textu příspěvku.

Co je cílem barteru?

Cílem barterové spolupráce je nejčastěji rozšířit povědomí o vaší službě nebo produktu s menšími finančními náklady. Tato výměna je výhodná pro vás i pro druhou stranu, například v případě influencer marketingu – vy získáte dosah a oslovený influencer získá zdarma produkty, o které projevil zájem.

Ukázka využití hashtagu #spolupráce na Instagramu

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Drtinova 557/10,
150 00 Praha 5
Impact Hub,
Cyrilská 7,
602 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2022 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.