Barter

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.
Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu a my vám jednou za čas pošleme newsletter s tím nejlepším obsahem.

  Co je to barter?

  Barter neboli směnný obchod je způsob výměny služeb nebo zboží bez použití peněz. V marketingu se s pojmem barter setkáváme jako se směnou služeb nebo zboží za reklamní prostor – nejčastěji v oblasti influencer marketingu

  Barter v praxi

  • Stále častěji se barter objevuje v influencer marketingu, kde obvykle influenceři získají produkt zdarma výměnou za sdílení informací, a to formou recenze nebo doporučení na svých sociálních sítích či na blogu.
  • Barter může proběhnout i mezi firmami formou poskytnutí reklamního prostoru. Televizní stanice například odvysílá reklamy na noviny, noviny na oplátku otisknou inzerci na televizní stanici.
  • Podobně může fungovat i spolupráce, kdy televizní stanice odvysílá reklamní spoty na vaši techniku a vy ji za to tuto techniku zdarma poskytnete.

  Nezapomeňte, že pokud uspořádáte barterovou spolupráci s influencerem, opět se jedná o formu reklamy, proto by měla být taková spolupráce jasně a srozumitelně označená. Na Instagramu lze využít přímo funkci označení „placeného partnerství“. Označení lze provést i formou hashtagu (třeba #spolupráce) nebo se o spolupráci zmínit přímo v textu příspěvku.

  Co je cílem barteru?

  Cílem barterové spolupráce je nejčastěji rozšířit povědomí o vaší službě nebo produktu s menšími finančními náklady. Tato výměna je výhodná pro vás i pro druhou stranu, například v případě influencer marketingu – vy získáte dosah a oslovený influencer získá zdarma produkty, o které projevil zájem.

  Ukázka využití hashtagu #spolupráce na Instagramu

  Pojďme se sejít

  Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.

   Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
   +420 771 177 011
   info@suzzie.cz
   Všechny kontakty
   Impact Hub,
   Drtinova 557/10,
   150 00 Praha 5
   Impact Hub,
   Cyrilská 7,
   602 00 Brno
   Zobrazit na mapě
   © 2024 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
   Suzzie.cz logo
   Pro váš úspěch v digitálním světě.