Instagram

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Co je to Instagram?

Instagram patří mezi nejoblíbenější sociální sítě současnosti. Jedná se o aplikaci, v jejímž rozhraní uživatelé na svých účtech sdílejí audiovizuální obsah. Tento obsah se následně pomocí algoritmů zobrazuje dalším uživatelům Instagramu a zejména sledujícím daného uživatele (followerům). Pro tvorbu instagramových příspěvků můžete využít i další aplikace, 6 z nich jsme pro vás vybrali v článku.

Je to právě Instagram, kde nyní ve velkém funguje influencer marketing. Díky množství úzce vyhraněných profilů můžete najít ideálního influencera, který může propagovat vaši značku a zároveň má blízko k tématu vašeho podnikání. Ne vždy je nutné oslovit velká jména, spolupráce s tzv. mikroinfluencery pro vás nemusí být tak finančně náročná a navíc díky tomu můžete oslovit vysoce relevantní publikum.

Instagram v praxi

Na Instagramu můžete použít několik variant sdílení obsahu:

  • Feed (Příspěvky): Feed je tvořen čtvercovými příspěvky, které na svůj instagramový profil nahrajete. Příspěvek sám o sobě nemusí mít pouze čtvercový formát – ve feedu se vám buď ořízne, nebo jej můžete nahrát v plné velikosti, avšak v gridu se zobrazí pouze jako čtverec. Kromě fotek můžete nahrát také videa o maximální délce 1 minuty.
  • Stories (Příběhy): Příběhy jsou příspěvky, které se na Instagramu zobrazují pouze 24 hodin a poté zmizí. Pokud chcete své příběhy uchovat, můžete je ukládat do tzv. výběrů (tzv. Highlights).
  • IGTV video: Jedná se o videa, která jsou delší než minutu a kratší než jedna hodina.
  • Reels (Sekvence): Sekvence přejímají část obsahu ze sociální sítě Tiktok. V podstatě se jedná o krátká videa na výšku, často doplněná hudbou a dalšími efekty.
  • Průvodce: Díky funkci průvodce můžete vytvářet kolekce z vašich příspěvků a doplnit je o komentáře. Průvodce si lze představit jako krátké blogové fotočlánky.
Instagram a jeho funkce Průvodce
Instagram a jeho funkce Průvodce

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Drtinova 557/10,
150 00 Praha 5
Impact Hub,
Cyrilská 7,
602 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2022 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.