Long tail

Obsah článku

Ze světa onlajnu

Co je to long tail?

Long tail je pojem, který spadá do oblasti optimalizace pro vyhledávače. Jedná se o klíčová slova, která jsou velmi specifická, méně používaná, a tím pádem i méně vyhledávaná. Pokud se ale vyhledávanost více takových pojmů sečte, převýší v některých případech vyhledávanost obecných a častých frází.

Longtail v praxi

Longtail přináší několik výhod:

  • Menší konkurence –⁠ Obecné fráze používá i vaše konkurence a je těžké a časově náročné se probojovat do prvních míst ve vyhledávání. Na některá méně vyhledávaná klíčová slova se ale konkurence nezaměřuje, což může být vaše příležitost.
  • Nižší cena za proklik –⁠ Díky nižší konkurenci u méně používaných klíčových slov je i cena u PPC reklamy při cílení na tyto fráze nižší.
  • Vyšší konverzní poměr –⁠ Long tail výrazy sice nepřilákají tolik návštěvnosti, díky jejich konkrétnosti je ale větší šance, že u vás zákazník najde přesně to, co hledá.
  • Samozřejmě long tail přináší i nevýhody, jako je složitější analýza klíčových slov, při které nebude stačit hledat pouze obecná a známá klíčová slova.

Co je cílem long tail?

Long tail výrazy sice nevyhledává tolik lidí, v součtu vám ale na web mohou přivést více návštěvníků než jeden obecný výraz, který používá každý z vaší konkurence.

Long tail klíčová slova jsou velmi specifická, méně vyhledávaná avšak často méně konkurenční.
Zuzana Ševčíková
Markeťačka tělem i duší. Marketingové strategie, placené reklamy ani e-mailová automatizace mi nejsou cizí. V marketingu jsem jako ryba ve vodě, i proto jsem založila agenturu Suzzie, kde spolu s týmem pracuji na splnění marketingových snů našich klientů.

Pojďme se sejít

Stačí vyplnit formulář níže. Ozveme se Vám do 48 hodin a domluvíme se na termínu. Nákladů se nemusíte bát. Prvních 30 minut konzultace je zdarma.
Jsme tým marketingových profesionálů specializující se na výkonnostní a obsahový marketing.
+420 771 177 011
info@suzzie.cz
Všechny kontakty
Impact Hub,
Drtinova 557/10,
150 00 Praha 5
Impact Hub,
Cyrilská 7,
602 00 Brno
Zobrazit na mapě
© 2022 Suzzie.cz. Všechna práva vyhrazena.
Suzzie.cz logo
Pro váš úspěch v digitálním světě.